PhotographyBu sayfanın başlığı fotoğraf ama bu benim profesyonel bir fotoğrafçı olduğum anlamına gelmiyor. On beş on altı yaşındayken en yakın arkadaşlarımla beraber fotoğrafçılık denemelerine başladık. Kimyasalları Sirkeci’den alıp o sırada kimin evi müsaitse orada bir karanlık oda kuruyorduk. Sonra da çıkıp bütün gün siyah beyaz fotoğraflar çekiyorduk!. Zaman zaman güçlüklerle karşılaştığımız oldu tabii ama sonunda tekniği kaptık. O siyah beyaz fotoğraflar bir takım kutularda duruyor hâlâ ama karanlık odada kimyasalları doğru dürüst yıkamadığımız için ne yazık ki bazıları siyah beyazdan çok sarı beyaz görünüyor! Bu çabalarımız aslında amacına da ulaştı ve en yakın dostlarımdan biri olan Kenan Sunar sonunda profesyonel bir fotoğrafçı oldu. Bu deneysel sürecin ardından Güzel Sanatlar Müzesi Üniversitesi’nde 3 dönem boyunca fotoğraf eğitimi aldım ve ışık, kompozisyon gibi temel fotoğraf prensipleri ve tekniklerini; karanlık odada film banyosu ve baskının nasıl yapıldığını öğrendim. Bugüne kadarki çalışmalarımdan bazılarını burada görebilirsiniz.

The title of this page may be photography but that doesn't mean that I am a professional photographer. When I was around 16 years old me and my closest friends starting experimenting with photography. We would buy our chemicals from Sirkeci (a neighborhood in Istanbul) set up a dark room in whomever's house was available at the time, and then go out shooting in black and white all day!. Of course we ran into some problems but we finally got the technique down.  We still have the black and white photographs packed away in some boxes but unfortunately some of them are  closer to yellow and white due to the fact that we didn't wash the chemicals off too well in the dark room! Our efforts did actually pay off as one of my closest friends Kenan Sunar ended up becoming a professional photographer.

After my experimental phase back in the days  I studied photography for 3 semesters at the School of The Museum of Fine Arts learning basic photography techniques and fundamentals such as lighting, photographic composition and  how to print and develop film in a dark room. Here is some of the work of I have produced so far.

Please feel free to comment on my work good or bad. Thanks


Sıkıysa Paylaş:

Recent Posts

Zero, haftsonunun en iyi etkinlikleri arasında gösterilen osman partisi2000’lerin başlarında kurulan elektronik müzik kolektifi Osman Productions, gerilla reklam metotları, politik duruşları, müzik ve performansı iç içe geçirdikleri üretkenlikleriyle İstanbul’un gördüğü en önemli yeraltı hareketlerinden biriydi. Üyelerinin dünyanın ve ülkenin çeşitli yerlerine dağılmaları vs gibi sebeplerden kolektif şu sıralar aktif bir şekilde çalışmıyor ama arada sırada insanı heyecanlandıran etkinlikler düzenlemeye devam ediyorlar. Bu etkinliği de bir tür ‘geri dönüş’ partisi olarak duyurmuşlar, heyecan dorukta.

http://www.zeroistanbul.com/etkinlikler/weekend/2018/8/17/hafta-sonunun-en-iyi-etkinlikleri-30
Sıkıysa Paylaş:
  1. Osman Productions: a summer breeze Leave a reply
  2. icat – OSMAN – 9lives – human eye/cat pupil – in Belgrade, Serbia Leave a reply
  3. Mirror mirror on the wall, who is the meatiest of them all… Wheatpaste . / sprey . piant / acrilic paint | aluminum foil Leave a reply
  4. Ari Alpert @dev9t festival in Serbia, Belgrade Leave a reply
  5. Anthony Bourdain No Reservations in Istanbul Leave a reply
  6. Şakir Gökçebağ – Bayıldım Leave a reply
  7. Anthony Bourdain passed away at 61 :(((( Leave a reply
  8. Ezelin cezaevinden yazdığı mektup :( Leave a reply
  9. Sokak Kedisi Nedir? Leave a reply
  10. 9lives- icat – human eye / cat pupil – wheatpaste Leave a reply